Κροατία-Αλβανία 2-2: Ματσάρα, ανατροπή Κροατίας και 2-2 με Γιασούλα η Αλβανία στο 90+5′!

Δραματική τροπή είχε το παιχνίδι ανάμεσα στην Κροατία και την Αλβανία

Η υπνωτισμένη για 74′ Κροατία τούμπαρε το 0-1 της Αλβανίας στην εκκίνηση της δεύτερης αγωνιστικής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στο Αμβούργο σε 2′, αλλά το γκολ του Γιασούλα στο 90+5′ της έκοψε τη φόρα της πρόκρισης μετά και το στραπάτσο από την Ισπανία στην πρεμιέρα. Τρίτο ματς με αντίπαλο την Ιταλία για την ομάδα του Ντάλιτς, πρώτος βαθμός στο γκρουπ για την Αλβανία.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η Αλβανία, όπως και στο ματς με την Ιταλία με τον Μπαϊράμι, άνοιξε το σκορ και στο δεύτερο παιχνίδι στον όμιλο, μετά από σέντρα του Ασάνι και ωραία κεφαλιά του Λάτσι για το 1-0 στο 11’, σε κλειστό πρώτο μέρος με κατοχή για την φλύαρη Κροατία στο 62% και καλή ανασταλτική παρουσία των Αλβανών.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με την Κροατία παγιδευμένη και άστοχη στις τελικές της (μόλις 2 στην εστία σε 14 σύνολο σε 73 λεπτά) και την Αλβανία επικίνδυνη στην κόντρα, μέχρι την ισοφάριση του Κράμαριτς στο 74′ και την αλλαγή σκηνικού στο ματς.

Το 2-1 με αυτογκόλ ο Γιασούλα στο 76′ σε καταπληκτικό τρίλεπτο Κροατικής αντίδρασης και ανατροπής! Το τελικό 2-2 ο Γιασούλα στο 90+5′!